MAKIJAŻ PERMANENTNY

Efekt po wykonaniu makijażu permanentnego zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek gabinetu Brylantowa Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Medyczna. Zabiegi wykonuje wicemistrzyni Polski i międzynarodowy trener w makijażu permanentnym Anna Cwynar. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu Long Time Liner – niemieckiej marki, która jest numerem 1 wśród produktów do makijażu permanentnego.

INFORMACJE I ZALECENIA PO ZABIEGACH

Idealne brwi to w obecnych czasach podstawa naszego wyglądu. Źle ukształtowane mogą dawać efekt wiecznego zdziwienia, smutku, zdenerwowania, a że diabeł tkwi w szczegółach, lepiej oddać swoje brwi w ręce specjalisty. Gęste brwi odejmują nam lat i dodają uroku, niestety wiele z nas idąc za trendami, jeszcze kilka lat temu pieczołowicie depilowało brwi, co poskutkowało ich obecnym brakiem. Ratunkiem na mało okazałe brwi jest makijaż permanentny. Wykonany w zgodzie z kształtem Twojej twarzy podkreśli jej charakter.

PIELĘGNACJA PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI

Aby móc dobrać idealny dla klientki kształt brwi, wskazane jest niedepilowanie brwi na około miesiąc przed zabiegiem. Posiadaczki cer tłustych, nadmiernie rogowaciejących, powinny przed zabiegiem wykonać peeling, który oczyści skórę oraz maskę regulującą wydzielanie gruczołów łojowych. W przypadku skóry suchej, należy wykonać zabieg silnie nawilżający. Dzięki tym przygotowaniom skóra lepiej przyjmie i utrzyma pigment.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Zaraz po zabiegu kolor brwi jest dość intensywny, w ciągu tygodnia skóra zaczyna się złuszczać a wraz z nią pigment, który blaknie do 50%. Skóra po zabiegu jest wrażliwa, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie. Do mycia twarzy zaleca się stosowanie kosmetyków bez mydła, brwi nawilżamy kremem otrzymanym od linergistki LTL z witaminą E, nie można trzeć i moczyć brwi. Zabiegi kosmetyczne, basen, solarium, sauna do 10 dni po zabiegu są niewskazane. Niedostosowanie się do powyższych zasad może spowodować gorszy efekt zabiegu.

Ile godzin straciłaś na malowaniu idealnej kreski na powiece? Stanowczo za dużo? Nie chcesz rezygnować z idealnego wyglądu tylko przez deszczową pogodę? Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie, jeśli często łzawią Ci oczy, dużo trenujesz, masz bardzo jasną oprawę oka lub skłonność do rozmazywania.

PIELĘGNACJA PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO OCZU

Należy zadbać o optymalne nawilżenie powiek i wzmocnienie płytko umiejscowionych naczyń krwionośnych stosując preparaty z arniką czy wyciągiem z nasion kasztanowca, co niweluje wrażliwość i skłonność do obrzęku. Ważne, alby minimum miesiąc przed i po pigmentacji nie stosować odżywek do rzęs stymulujących ich wzrost, a sztuczne rzęsy należy usunąć.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Powieki po pigmentacji mogą być przez pierwsze dni wrażliwe, z tego powodu niewskazane jest używanie cieni do powiek i maskary do rzęs. Okolicę oka nawilżamy poleconym przez linergistkę kremem omijając świeżo wykonany makijaż. Zabiegi kosmetyczne, basen, solarium, sauna do 10 dni po zabiegu są niewskazane. Niedostosowanie się do powyższych zasad może spowodować gorszy efekt zabiegu.

Marzysz o zawsze nieskazitelnie podkreślonych ustach, którym nie straszna sauna, posiłki czy pocałunki? Dzięki trwałemu makijażowi, możesz schować głęboko do szuflady pomadki i konturówki, od teraz Twoje usta o każdej porze dnia i nocy będą wyglądać pięknie w wybranym przez Ciebie kolorze. Zabieg dedykowany jest w szczególności przy obecnych asymetriach warg, rozmytym konturze, bliznach przebiegających przez usta np. zajęcza warga.

PIELĘGNACJA PRZED ZABIEGIEM MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć powstanie opryszczki, stosując lek przeciwwirusowy np. Heviran 800 mg 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Usta powinny być gładkie i nawilżone, popękana czerwień wargowa utrudnia przyjmowanie pigmentu, wskazane jest wykonanie delikatnego peelingu. Jeśli niedawno wystąpiła opryszczka zabieg należy odroczyć do 2 tygodni po jej wygojeniu. Bardzo ważną informacją jest czy podawane były preparaty wypełniające usta lub jest to planowane, ponieważ lepiej jest wykonywać makijaż trwały przed ostrzyknięciem.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu kolor jak i obrzęk może być dosyć intensywny, do 24 h po zabiegu usta powinny powrócić do pierwotnej wielkości, po 7 dniach barwa ust jest do 50% jaśniejsza. Przez okres do 14 dni po zabiegu usta trzeba intensywnie nawilżać zaleconym kremem z witaminą E LTL, nie myć mydłem, nie trzeć, nie opalać, nie rozgrzewać i nie moczyć. Po każdym posiłku usta powinno się zdezynfekować w szczególności gdy często pojawiają się stany zapalne i opryszczki. Zabiegi kosmetyczne, basen, solarium, sauna do 10 dni po zabiegu są niewskazane. Niedostosowanie się do powyższych zasad może spowodować gorszy efekt zabiegu.

LINERGISTKA

ANNA CWYNAR
LINERGISTKA

PRACOWNIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

GALERIA ZDJĘĆ

Oto część gabinetu Brylantowa Medycyna Estetyczna, w której wykonywane są zabiegi makijażu permanentnego.